webdesign, aplikacje internetowe, bazy danych, pozycjonowanie, SEO

Pozycjonowanie - web SEO

Pozycjonowanie, SEOPozycjonowanie stron w internecie wymaga doświadczenia i umiejętności przewidywania zachowania potencjalnego klienta przeglądającego szereg ofert w internecie. Dobrze wykonana strona internetowa dziś nie wystarczy aby zaistnieć w internecie. Klient szukając konkretnego produktu lub usługi nie zna jej nazwy lub adresu internetowego, natomiast wie, co dana firma robi lub czym handluje i zazwyczaj wpisuje do wyszukiwarki nazwę ogólną produktu a nie nazwę własną, nazwę firmy.


Pozycjonowanie jest najlepszą i najskuteczniejszą metodą promocji strony w internecie. W porównaniu z usługami płatnych linków oferowanymi przez serwisy wyszukiwawcze, jest to metoda bardzo tania.


Pozycjonowanie pozwala na znaczne zwiększenie odwiedzalności strony przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów.


Sam proces pozycjonowania polega na optymalizacji kodu strony pod kątem wyszukiwarek internetowych i stosowaniu różnych technik mających sprawić że po wpisaniu określonej frazy to "nasza" strona pojawi się na pierwszych miejscach na liście wyników.


Na efekty pozycjonowania trzeba poczekać w zależności od wyszukiwarki w jakiej chcemy uzyskać wysoką pozycję. Czas ten jest od nas niezależny i wiąże się z tym, że od momentu zarejestrowania strony w wyszukiwarce, do momentu zaindeksowania strony (czyli faktycznego pojawienia się jej na liście wyników) mija od kilku dni, do kilku miesięcy.